Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar sërish pas ndryshimeve të miratura nga Rilindja në Kodin Zgjedhor, duke hedhur poshtë Marrëveshjen e 5 Qershorit.

“Nenet që u ndryshuan në 5 qershor dhe u miratuan në 23 korrik u asgjësuan vetëm pas një jave në 30 korrik”, shkruan Vasili në një shënim në Fb.

Reagimi i plotë i Vasilit:

5 qershori u shkel, ja faktet!!

5 qershori u shkel dhunshëm dhe faktet flasin ulërasin.

Çdo alibi për Edi Ramën, që shkeli 5 qershorin është kundër popullit shqiptar.

Nenet që u ndryshuan në 5 qershor dhe u miratuan në 23 korrik u asgjësuan vetëm pas një jave në 30 korrik.

Vetëm një mashtrues si Edi Rama mund ta mohojë këtë, por faktet sërish ulërasin.

Alibitë për mashtruesin janë faj i rëndë.

Ja se si u ndryshuan me konsensus në 5 qershor nenet 67 dhe 164 të Kodit Zgjedhor, qe u zhbënë dje.

Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu