Ish ministri i shendetesise Petrit Vasili, nepermjet nje shkrimi ne fb eshte shprehur, se shifrat ne sektorin e shendetesie nuk jane ato qe paraqet qeveria, por krejt te kunderta.

Vasili u sugjeron te gjithe te pacipeve, qe genjejne pa u skuqur dhe qe flasin per nje shendetesi imagjinare, qe te rilexojne nje lajm te disa muajve me pare.

Ja shkrimi i plote i Vasilit:

Per te gjithe, ata qe genjejne pa u skuqur dhe qe flasin per nje shendetesi imagjinare ju ftoj ta rilexoni kete lajm te disa muajve me pare.

Kjo vlen edhe per te gjithe te pacipet, qe mashtruan te madh e te vogel me Shendetesine Falas.

Le te vazhdojne te mbledhin “shpirtra te vdekur” dhe realitete te vdekura inekzistente.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu