Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ky i fundit vetëm po ndihmon përhapjen e Covid-19 në Shqipëri, pasi sipas tij, Rama qan për karrigen pasi situatën nuk e ka në kontroll.

Postimi i plotë

Pusho KM, o antishkence, o monstruozitet i injorances me karrige! Kryeminister bandit, qe qan per karrigen, jo per qytetaret me COVID! Cdo idiotesi, qe nxjerr nga goja pa pushim e pa pushim, Edi Rama vetem e ndihmon COVID, ashtu sic jashteqiti prap sot ne parlament duke diarreruar te njejtat maskarelleqe antijetë dhe antishendet. Asnje veprim, fjale apo mase e marre nga ky sharlatan as e ka kufizuar, as e ka vene ne kontroll dhe as ka permirsuar asnje parameter te situates se Pandemise.

Asgje te sakte pervec maskaralleqeve antishkencore nuk ka nxjerre nga goja. Per cdo gje qe duhej bere ne kohe per pandemine ka bere saktesisht te kunderten: perfshi testime, maska, gjurmimin trajtimin dezinfektimet, kufizime kafsherore me autoblinda dhe mesazhe po kafsherore dekurajuese e deprimuese nga ana biomjeksore dhe te edukimit shendetesor, perfshi dhe median te paraqitur si armike te komunikimit.

Cdo fjale per pandemine, qe ky sharlatan nxjerr nga goja eshte opozita dhe tmerri,qe ky ka se do ike nga pushteti. Ky qan per pushtetin nuk qan per qytetaret. Nuk ka qendrim me kriminal se sa cdo fjali, qe ky thote, deri sa arrin te guxoje te nxjerre idiotesira si Shqiperia qe ka sputalet di te Gjermanise, Frances, Anglise, Italise.

Ky maskara politik te cilit as qindra te vdekur dhe mijra te infektuar nuk ja ndryshojne babezine per pushtetin hajdut te tij nuk i duhet degjuar asnje fjale. Kur ky nuk flet Shqiperia ka nje dite me te qete. Kur ky flet nje shkaterrim me shume gatuhet cdo dite. Sharlatan qepe gojen me ne fund, nuk u ngope akoma me ate, qe po u ndodh shqiptareve per shkakun tend me Pandemine. Pusho KM, o antishkence, o mostruozitet i injorances me karrige!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu