Edi Rama nuk la gjë pa thënë ndaj Presidentit Meta, pse dekoroi disa nga heronjtë e luftës NacionalÇlirimtare.

Por në fakt vetë harroi që dekoroi me medalje ambasadorët për negociatat e pahapura.

Nënkryetari i LSI-së, Petrot Vasili, permes nje postimi ne fb sjell në vëmendje pikërisht këtë moment qesharak, ku Rama u jepte medalje Ambasadoreve per Hapjen imagjinare te Negociatave, qe nuk ka ndodhur edhe sot e kesaj dite.

Ja postimi i Vasilit:

‘Ky karagjoz mbajti 10 ore fjalim se pse Presidenti dekoroi Vojo Kushin etj burra dhe gra, qe i kane bere nder ketij vendi me vepren e tyre.

Shikojeni kete karagjozin, qe u jepte medalje Ambasadoreve per Hapjen imagjinare te Negociatave, qe nuk ka ndodhur edhe sot e kesaj dite.

Hajde merre seriozisht kete karagjoz, qe s’rron dot pa genjyer.’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu