Nënkryetari i LSI-se Petrit Vasili, nuk eshtë permbajtur ne indinjaten e tij ndaj Ministres se Shtetit Elisa Spiropali per deklaraten e saj idiote per deshmoret e Atdheut.

Permes nje postimi me video ne rrjetin social te fb-se, Vasili e cileson Spiropalin si: “Nje e çmendur ne histeri te plote si kjo arrin te thote se: ata bij e bija, burra e gra qe kane rene per atdhe nuk duhen dekoruar se kjo ka ndodhur dhjetra vjet me pare.”

Deklarata u dha nga Spiropali si argument per te sulmuar kreun e shtetit, Ilir Meten, ne emisionin “Opinion”.

Ja postimi i plote i Vasilit:

Histeria e te çmendures nuk kursen as deshmoret!(VIDEO).
Nje e çmendur ne histeri te plote si kjo arrin te thote se: ata bij e bija, burra e gra qe kane rene per atdhe nuk duhen dekoruar se kjo ka ndodhur dhjetra vjet me pare
Te gjithe ata shqiptare te medhenj, qe perfaqsojne vlera kombetare, nuk duhet te dekorohen se veprat e tyre kane ndodhur dhjetra vjet me pare dhe se truri idiot elektoral i kesaj te çmendure turbullohet.
Mos e harroni kurre kete llum, qe nxjerr nga goja nje llumishte si kjo.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu