Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili kërkon hetim dhe analiza për numrin e viktimave në Shqipëri për shkak të Covid-19, pasi sipas tij pas denoncimit të opozitës, është rritur me 64% në vetëm 10 ditë numri i fataliteteve të raportuara zyrtarisht.

Në një postim në fb, Vasili thekson: “Ne date 20 nentor u DENONCUA fort dhe qarte publikisht nga opozita dhe Basha, qe vdekjet po fshiheshin.”

 

Qe mbas kesaj dite rritja eshte plot 64% dhe kjo kerkon analize dhe hetim te thelluar deri ne nje.

Deklaratat politike te Kryeministrit dhe te disa mjekeve te akaparuar vetem rendojne akoma me keq situaten”.

Ja postimi i Vasilit:

Rriten 64% vdekjet nga COVID ne Shqiperi, pas denoncimit nga Opozita dhe Basha??

Prej dates 10 nentor deri ne 19 nentor kishte 86 raste humbje jete nga COVID ne Shqiperi.

Ndersa prej dates 20 nentor deri 29 nentor pati 141 raste humbje vdekje.

Rritja e numrit te vdekjeve eshte kritike me 64%, eshte nje rritje shume e madhe dhe e menjehershme.
Cfare ndodhi?
A mos pesoi mutacion virusi? Jo kjo nuk ka ndodhur .
A e goditi ndonje uragan vendin? Jo jo as kjo nuk ka ndodhur.
Shume e thjeshte per te kuptuar.
Ne date 20 nentor u DENONCUA fort dhe qarte publikisht nga opozita dhe Basha, qe vdekjet po fshiheshin.

Qe mbas kesaj dite rritja eshte plot 64% dhe kjo kerkon analize dhe hetim te thelluar deri ne nje.

Deklaratat politike te Kryeministrit dhe te disa mjekeve te akaparuar vetem rendojne akoma me keq situaten.

E verteta duhet zbardhur pa asnje hezitim pasi jane jete te humbura shqiptaresh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu