Nenkryetari i LSI-se Petrit Vasili, ka ironizuar ish nenkryetarin e KQZ-se, Denar Biben, pasi ky i fundit i cilesoi zgjedhjet e 30 qershorit 2019, si surrogato.

Permes nje reagimi ne fb, Vasili nder te tejera e ka keshilluar Biben, qe te lere ”sapunin” dhe te mendoje per ”batanijen.

Ja reagimi i plote i Vasilit:

Denar ler sapunin mendo batanijet!

Or Denar nuk do qeveriset kurre me fb e Twiter ambasadash Shqiperia, por vetem me ligje!!!

Denar Biba po kerkon te laje duart, qe i paska shkaterruar zgjedhjet e 30 qershorit dhe ato ” ishin surrogato” se keshtu i paskan dhene te kuptoje Denarit ambasada dhe nje nensekretar shteti.

Denar ne prokurori shko thuaji keto dhe te shohim a shpeton dot.

Urdheri t’a dha Edi Rama, te shohim ne te dalte per zot edhe ky si i pabese qe eshte.

Or gazep po ato qe shkruajti ODIHR i pe, apo ODIHR gabon se i referohet Kushtetutes, KODIT ZGJEDHOR dhe ligjeve te tjera.

Denar ka duar si te tuat, qe s’lahen gjithe jeten se 30 qershori i votimeve moniste ne pluralizem nuk do te harrohet gjithe jeten si krimi me i larte shteteror ndaj institucionit te zgjedhjeve ne 30 Shqiperi pluraliste

Ndaj lere Denar sapunin per duart por mbeti me mire batanijet se do te duhen me shumeaty brenda!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu