Nga Prof. Dr. Tritan Shehu

Genjeshtra me bisht te zedhenesve te Rames per vaksinat e skaduara kineze te shkruara ne turqisht dhe pa asnje certifikim nderkombetar!

Lexoj tashti nje justifikim qesharak:

Data 4/04/2021 qenka data e prodhimit e jo skadences!,
Atehere ku eshte shkruar data e skadences!?

Cdo medikament ne radhe te pare, te dukeshme ka daten e skadences, te prodhimit mund ose jo ta kete, ky eshte nje detyrim ligjor.

Keta vaksina sipas tellalleve qenka prodhuar me 4 prill…
Si eshte e mundur qe po keto jane konstatuar edhe ne Berat me 17 prill!

Si e pse keto u prodhuan, u eksportuan e arriten ne Berat ne pak dite, kur sipas tellalleve koha u priste se “skadojne” me shkurt te 2022!?

Nga ana tjeter vete Rama del e i pret ne Rinas me 25 mars….para prodhimit sipas tellalleve!.

Pra sic duket ato kane arritur ne Shqiperi ne fund te skadimit, kur duheshin shkaterruar!
E tashme u injektohen shqiptareve jo vetem te pa certifikuara, por dhe te skaduara.

Pa asnje dyshim kjo ceshtje kerkon nje bllokim te ketij kontigjenti e hetim te plote.

May be an image of duke qëndruar dhe tekstMay be an image of 1 person dhe text that says 'Silva Bino m Vec per sqarim; Datat e paraqitura tek Vaksinat ndaj COVID- -19 Coronavac 600SU jane datat e prodhimit dhe paketimit. Per njerin lot eshte data 06/04/2021 ndersa per lotin tjeter eshte data 04/04/2021 Ndersa data e skadences eshte 19/02/2022 Ne kutine ku paketohen flakonet data 13/01/2021 eshte data e aprovimit per perdorim emergjent ne Turqi. Te gjitha Njesite Vendore te Kujdesit Shendetesor jane informuar dhe me tej ato kane informuar cdo pike vaksinimi 1 Mi piace Commenta Invia'

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu