Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha.

Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare.

Vajza e saj, Cuce Pagarusha ka publikuar një fotografi zie në profilin e saj në Facebook.

‘Zemër ike e qetë ashtu si edhe në jetë. Vdiq Nexhmije Pagarushe’, ka shkruar një familjare e saj.

Këngëtarja e shumë hiteve prej shumë vjetësh vuante nga një sëmundje e rëndë .

Nexhmie Pagarusha e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.

Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu