Nga Petrit Vasili

Belbezimet fajtore te kryeministrit dje ne parlament konfirmojne tradhetine e pambulueshme te tij.

Asnje pergjigje perse qeveria e rilindjes zvarritet vetem pas deklaratave greke.

Asnje pergjigje perse shqiptareve ju mbahen fshehur negociatat.

Asnje pergjigje per “gjumin” e qellimshem te grupit negociator.

Asnje pergjigje per qendrimin e pales greke qe nuk e pranon vendimin e gjykates kushtetuese te Shqiperise si deturim per negociatat.

Asnje pergjigje se cfare marreveshje ishte gati per tu firmosur me kryeministrin Tsipras dy vjet me pare.

Klithmat histerike te nje tradhetari te kapur me presh ne dore nuk bindin kerkend.

Qurravitjet per te hedhur fajin lart e poshte jane aq qesharake sa vecse rendojne me shume tradhetine.

Ka vetem nje pergjegjes dhe nje fajtor dhe ky eshte kryeministri.

Rekordet e tij si matrapaz kufijsh nga Shqiperia deri ne Kosove e bejne deshperimisht te pabesueshem.

Ceshtjet e mesiperme duan pergjigje ose ne te kundert denimi per tradhetine do te jete i rrepte dhe i pashmangshem.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu