Jugu i Shqipërisë është tronditur mëngjesin e sotëm nga lëkundje të forta tërmeti.

Sipas raportimeve të faqeve që tregojnë detaje mbi tërmetet, mësohet se lëkundja ishte me magnitudë 4 gradë e shkallës rihter dhe është ndjerë në të gjithë Jugun e vendit.

Epiqendra ishte në det, rreth dy kilometra larg Himarës dhe ‘goditi’ vendin rreth orës 08:26 të mëngjesit të sotëm.

Lëkundjes janë ndjerë në Himarë, Gjirokastër, Sarandë, Dropull, Tepelene, Permet, si dhe ne Fier dhe Berat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu