Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit.

Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë, Finiq dhe Konispol.

Lëkundja është regjistruar në orën 04:07.

Sipas të dhënave nga Qendra Europiane e Tërmeteve, thellësia e lëkundjeve ka qenë 2 kilometra.

Deri më tani nuk ka të dhëna për dëmtime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu