një termet ka “shkundur” Greqine.

Behet fjale per nje tërmet me madhësi 4.8 i shkallës Rihter dhe për fat të mirë nuk ka pasur dëme në njerëz.

Nga te dhenat behet e ditur nga Qendra Evropiane e Sizmologjisë raportohet, se tërmeti e kishte epiqendrën 15 kilometra në jug të qytetit të Aiglo dhe 28 kilometra në juglindje të qytetit të Patras në një thellësi prej 38 kilometrash.

Tërmeti ne fjale është regjistruar rreth orës 04:00. Lëkundje të dobëta janë ndjerë edhe në Krini që ndodhet 3 km nga epiqendra, Naupacte 28 km larg dhe Amaliada, 68 km larg.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu