Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak momente më parë, e cila është ndjerë në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth.

Paraprakisht se tërmeti ka ndodhur ne oren 21:15 minuta me një magnitudë prej 5.5 ballësh, ndërsa një tjetër lëkundje më e vogël u regjistrua pak më vonë.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë fshatit Hamallaj në Durrës.

Në qytetin bregdetar dhe ne kryeqytet qytetarët në panik e sipër kanë dalë në rrugë.Fotografia e JOQ Albania

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu