Vangjel Tavo, ish deputeti i LSI-se per Qarkun Gjirokaster eshte tallur keqas me kryesuesin e deputeteve te ‘Rilindjes’ se Gjirokastres, Bledi Çuçin.

Ne nje postim talles, ironik dhe sarkazmik ne fb, Tavo e cileson si ‘vlere me fame nderkombetare’ deputeten aktuale Ediola Braha, qe i eshte bashkuar ‘Rilindjes’.

Ja postimi talles i Tavos:

Po ç’na bëre more Bledi!? 😢
Po si na e bëre këtë o Bledi!? 😢
Po si na e more o Bledi!? 😢
Po si nuk e kuptove prej dy vitesh kur të erdhi në zyrë (të kujtohet?) që ishte e juaja o Bledi!?
Po si nuk e kuptove që ishte e juaja teksa votonte çdo ligj të “Rilindjes”, o Bledi!?
Po si nuk e kuptove o Bledi, se sa talent kishte dhe sa e vlefshme ishte për “Rilindjen” kur e përzgjodhët relatore të ndryshimeve kushtetuese për kodin zgjedhor? 😅
Mos more Bledi çfarë na bëre! 😂
Na more një vlerë të madhe me famë ndërkombëtare! 😂
Sa për shkërmoqjen, o Bledi, është “Rilindja” drejt shkërmoqes totale më 25 prill.
Asgjë e askush nuk mund ta ndalë më karrocën e “Rilindjes” tashmë të drejtuar drejt greminës.
VT

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu