Procesi zgjedhor ne LSI ne deget e Qarkut te Gjirokastres ka shkuar normalisht. Ajo qe eshte vene re, ka qene pjesmarrja e gjere e votuesve qe kane shkuar per te zgjedhur ne kutite e votimit perfaqesuesit e tyre per Konventen Kombetare dhe kreun e ri te kesaj force politike.

Ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo deklaron nga Gjirokastra se anëtarësia e këtij qarku i është përgjigjur maskimalisht këtyre zgjedhjeve brenda partive. Tavo ne nje deklarim per mediat thotë se eshte vene re nje pjesmarrje e admirueshme e anetaresise me te drejte vote në Bashkinë e Gjirokastrës, Këlcyres, Përmetit, Tepelenes e Memaliajt.

Tavo gjithashtu zbulon se një numër i koniderueshëm qytetarësh i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të qenë pjesë e LSI dhe sidomos socialistet e ndershem te zhgenjyer nga qeverisja e Rilindjes ne 7 vitet e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu