Ish deputeti i LSI-se i qarkut Gjirokastër Vangjel Tavo, ne nje postim ne fb shpreh shqetësimin ndaj vendimit te qeverisë shqiptare për t’ia besuar rrjetin 5G në Shqipëri, një kompanie kineze.

Nder te tjera Tavo thekson se “Shqipëria është vend i NATO-s dhe partner i ShBA”. Per me shume ndiqni te plote postimin e tij:

Shqipëria është vend i NATO-s dhe partner i ShBA. Asnjë iniciativë e qeverisë nuk duhet të vërë në rrezik këtë partneritet të ngushtë dhe cënojë sigurinë e vendit dhe qytetarëve.
#ProShBA
#JoMarredhenieveQeCenojneAleancatTransAtlantike.

VT 🇺🇸

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu