Ish deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim per Qarkun Gjirokaster, Vangjel Tavo, ka reaguar lidhur me fenomenin tejet shqetesues te shpopullimit dhe braktisjes se vendit nga elita e trurit shqiptar.

Në një reagim ne fb, Tavo shprehet , se pasi janë larguar të gjithë mjekët, rinia dhe intelektualët, pas 100 ditësh radhën e ka të largohet dhe shkaktarja dhe nxitësja kryesore e këtij shpopullimi masiv, sekti i “rilindjes” që udhëhiqet nga kryeministri Edi Rama.

Ja reagimi i plote i Tavos:

“Largohen mjekët.

Largohet rinia.

Largohen studentët.

Largohen intelektualët.

Largohen profesionistët.

Largohen familjet e thjeshta.

Pas 100 ditësh largohet “Rilindja” autorja e këtij shpopullimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu