Analisti politik Dritan Kaba zbulon skandalin diplomatik te shenuar diten e sotme nga punonjesit sorosiane te Ambasades Amerikane ne Tirane.

Sipas analistit Kaba ne diten e pare qe ka komunikuar me shqiptaret, ambasadores se re amerikane i kane ofruar flamurin shqiptar te percudnuar dhe kjo jo pa qellim. Zoti Kaba sugjeron tek ambasadorja e re amerikane se ne gjirin e stafit te ambasades ne Tirane jane pjestare te familjeve qe rrjedhin nga nomeklatura komuniste e para viteve ’90 dhe si te tille, deshirojne qe te sabotojne veprimtarine e saj.

Analisti Kaba i ka kushtuar rendesi ketij incidenti permes nje statusi ne rrjetin social FCB.

Statusi i plote i analistit Dritan Kaba ne llogarine e tij personale ne FCB

SOROSIANET E AMBASADES I KRIJOJNE SKANDAL DIPLOMATIK AMBASADORES KIM
I VENDOSIN FLAMURIN E PERÇUDNUAR SHQIPTAR!
Punonjesit e ambasades amerikane sabotojne ambasadoren e re amerikane duke i vendosur flamurin e perçudnuar shqiptar.
Diten e pare qe ajo komunikon me shqiptaret, punonjesit, qe shumica rrjedhin nga familje te ish bllokut i shkaktojne nje skandal dipllomatik, me vetedije. Kjo gje as nuk diskutohet qe shte e qellimshme per te sabotuar ambasadoren e sapo ardhur!
Komunistet dhe sorosianet, qe punojne ne ambasade duan t’i ulin vleren ambasadores se re. Ky skandal mund te krahasohet me “vjedhjen” e ores se Praidentit Bush!
Ata sikur duan t’i transmetojne idene e gabuar shqiptareve, qe kjo ambasadore nuk e ka idene se kush eshte Shqiperia.
E dashur ambasadore Kim ne ambasade ke shume njerez qe nuk ta duan as suksesin, as te miren.
Ata qe te bene kete skandal dipllomatik me vetedije, do vazhdojne te te mbushin me genjeshtra dhe me te paverteta.
Ndersa shqiptaret qe e duan vendin e tyre te mbeshtesin.
Ky eshte vetem fillimi i luftes se tyre per te sabotuar ty dhe misionin tend.
Ata do te sabotojne ne çdo hap tendin. Kujdes nga hienat zonja Kim! 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu