Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet:

Universiteti i Zanjanit ben me dije se Virusi Corona herët a vonë, pa dyshim, do të mbërrijë në shumë shtete dhe se shumë vende nuk kanë pajisje diagnostikuese komplete.

Luteni të përdorni sa më shumë vitaminë C në formë natyrale për të forcuar sistemin imunitar.

Mos u shqetësoni, është një virus i thjeshtë për tu hequr qafe!
Fatkeqësisht, ndaj virusit ende nuk ka vaksina dhe trajtime specifike për shkak të mutacionit gjenetik që e bëri atë shumë të rrezikshëm.
Kjo sëmundje duket se është shkaktuar nga shkrirja e gjenit të një gjarpëri dhe të një lakuqi nate dhe ka fituar aftësinë për të infektuar edhe gjitarët, përfshirë njerëzit.
Është e rëndësishme të mbani qetësinë dhe ta përcillni këtë mesazh.
Profesoresha Chen Horin, Drejtoreshë e Përgjithshme e Spitalit Ushtarak të Pekinit, tha se: “Fetat e limonit në një filxhan me ujë të nxehtë mund të shpëtojnë jetën tuaj”.
Limoni i nxehtë mund të vrasë përhapjen e këtij virusi në trupin tonë!
Priteni limonin në tre pjesë dhe vendoseni në një filxhan, pastaj mbusheni me ujë të nxehtë duke e kthyer atë në ujë alkali. Pirja e ujit të nxehtë me limon çdo ditë me siguri që do të ndihmojë kundër përhapjes së këtij virusi në trupin tuaj.
Limonët e nxehtë mund të kenë të njëjtin efekt të dobishëm si ilaçet që po përdoren kundër këtij virusi, pasi trajtimi me këtë ekstrakt e shkatërron virusin dhe njeriu shërohet nga ky grip.

Përveç kësaj, acidet e tjera dhe sidomos acidi karboksilik në lëngun e limonit mund të rregullojnë edhe hipertensionin, të mbrojnë arteriet e ngushtuara, të rregullojnë qarkullimin e gjakut dhe të zvogëlojnë koagulimin e gjakut.
Profesoresha Chen Horin thotë se kushdo që e merr këtë mesazh të paktën është i garantuar të shpëtojë jetën e dikujt “Unë bëra punën time dhe shpresoj se mund të më ndihmoni gjithashtu që ta transmetoni këtë mesazh të thjeshtë“.
Ky mesazh është publikuar nga grupe universitare të Kinës.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu