Gjirokastriti Ylli Asllani, eshte zgjedhur nga anetaret e Keshillit Kombetar te Partise Demokratike, qe te drejtoje sekretariatin e pushtetit vendor.

Kujtojme se Asllani mban postin e keshilltarit te presidentit aktual si dhe atij paraardhes.

Ne vitin 1996 Ylli Asllani, eshte zgjedhur Kryetar Bashkie nga qytetaret gjirokastrite, ku e ka kryer me devotshmeri te larte detyren ndaj qytetareve, pa dallim partiak.

Dje ne mbremje deputetja demokrate Albana Vokshi, ka bërë me dije pas numërimit të votave emrat e rinj të strukturave drejtuese të Partisë Demokratike.

Sekretar i Pëgjithshëm – Flamur Noka 157 vota

Nënkryetarë të PD – Luçiano Boçi 123 vota dhe Oerd Bylykbashi 107 vota

Sekretariatet
Organizatat Partnere – Megi Balliu 103 vota

Transport, luftë kundër Korrupsionit dhe pronat – Lediana Mandia 101 vota

Të drejtat e njeriut – Bislim Ahmetaj 127 vota

Organizata për Burimet njerëzore – Ervin Minarolli 149 vota

Integrimi Europian – Edmond Spaho 127 vota

Marrëdhëniet me publikun – Jola Hysaj 111 vota

Të përndjekurit politikë – Lorenc Luka 112 vota

Emigracioni dhe Diaspora – Indrit Hoxha 104 vota

Pushteti vendor – Ylli Asllani 114 vota

Ligjet dhe Çështjet zgjedhore – Ivi Kaso 144 vota

Kryetar të gjykatës së partisë – Adriana Kalaja 126 vota

Anëtar të Gjykatës së Apelit –  Elton Bano 144 vota

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu