Futbolli në Shqipëri starton këtë të dielë  me Kupën e Shqipërisë. Sot, luhen 16 sfida, të vlefshme për turin e parë të Kupës.

Të gjitha ekipet e Superligës zbresin sot në fushë, ku do të ndeshen me skuadrat e Kategorisë së Parë dhe të Dytë, ku padyshim janë favorite për të kaluar më tej. FSHF ka ndryshuar skemën dhe nuk do të ketë sistem vajtje-ardhje, por gjithçka do të vendoset me ndeshje teke.

Shumë skuadra do të tentojnë fitimin e Kupës, e cila përveç se sjell fitimin e të ardhurave, iu mundëson ekipeve të marrin pjesë në kupat e Europës.

Më poshtë mund të shikoni 16 sfidat e ditës së sotme:

Tirana – Shkumbini

Laçi – Vora

Teuta – Tërbuni

Bylis – Veleçiku

Flamurtari – Dinamo

Kastrioti – Burreli

Besëlidhja – Egnatia

Korabi – Erzeni

Kukësi – Maliqi

Skënderbeu – Tomori

Partizani – Iliria

Vllaznia – Devolli

Luftëtari – Elbasani

Apolonia – Turbina

Pogradeci – Oriku

Lushnja – Besa e Kavajës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu