Kryeparlamentari Kosovës, Glauk Konjufca, sot do të vizitojë zyrtarisht në Shqipëri.

Gjatë qëndrimit në Tiranë, kreu i Kuvendit të Kosovës do të pritet në takime të veçanta nga presidenti Ilir Meta, kryekuvendari Gramoz Ruçi dhe kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, njofton RTK.

Agjenda e vizitës:

10:05 -11:15 Takim me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi tek Kryesia e Kuvendit

11:30-12:30 Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në Presidencë

12:30-13:00 Takim me kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha tek selia e PD-së

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu