Do të startojë në orën 21:00 në stadiumin “Dragao” të Lisbonës, finalja e madhe e Champions-it mes Mançester Sitit dhe Çelsit. Një përballje tepër interesante ku priten gola nga të gjithë sepse Mançester Siti dhe Çelsi janë dy skuadra që “bomberat” sezonalë nuk u vijnë nga reparti i avancuar, por nga mesfusha.

FORMACIONET ZYRTARE:

Mançester Siti: Ederson, Uoker, Dias, Stons, Zinçenko, Gyndoan,  De Byjn, Bernardo Silva, Mahrez,  Stërling, Foden. Trajner: Pep Guardiola

Çelsi: Mendi, Rudiger, Çiluell, Azpilikueta, Xhejm, Thiago Silva, Kante,  Maunt, Zhorzhinjo, Havertz, Verner Trajner: Tomas Tuhel

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu