Nga dita e sotme qytetarët do të jenë më të çliruar nga masat antiCovid duke nisur nga dita e sotme, 1 qershor.

Disa nga masat lehtësuese të marra janë: ora policore do shtyhet në orën 23:00, maskat nuk do mbahen më në rrugë si dhe hapen pjesërisht stadiumet, teatro, kinematë por do mbahen mbyllur klubet e natës dhe diskot.

Ndërsa, nga 1 korriku ora policore do të shkojë deri në mesnatë. Komiteti Teknik i Ekspertëve prezantoi para disa ditësh planin e masave lehtësuese, pas përmirësimit të situatës epidemiologjike dhe uljes së numrit të të infektuarve dhe viktimave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu