E hënë, 6 Dhjetor, 2021
Ballina Aktualitet Soreca: Duhen shtuar përpjekjet në luftën ndaj pastrimit të parave

Soreca: Duhen shtuar përpjekjet në luftën ndaj pastrimit të parave

29
0
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ka treguar gjatë një konferencë se Shqipëria duhet të vazhdojë përpjekjet në krimin e organizuar dhe atë mjedisor, në mënyrë që ta ketë rrugën më të lehtë për në integrimin në Bashkimin Evropian.

Po ashtu ai tha se aksidentet rrugore janë një problem, e shtoi se duhet punuar më shumë në këtë drejtim. Ndër të tjera, Soreca theksoi se ndihma financiare e BE ndaj Shqipërisë nuk do të mungojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

error: Përmbajtja është e mbrojtur