I ftuar në SYRI TV, ish ministri i shëndetësisë, mjeku Tritan Shehu komentoi shtimin e rasteve me Koronavirus ditët e fundit.

Sipas tij, e gjithë kjo se karantina e vendosur mbi dy muaj ishte vetëm për të frikësuar qytetarët e për të shkatërruar ekonominë e demokracinë në vend pasi nuk ka dhënë asnjë rezultat.

“Ngjarja e sotme është rrjedhim i këtij dështimi. Karantinën e bëri për të frikësuar njerëzit, për të dëmtuar ekonominë dhe demokracinë. Kjo tregoi se ajo çfarë bëri ishte një fluskë sapuni. Askush nuk mund të guxojë të thotë se Shqipëria duhet të mbyllet sërish”, tha Tritan Shehu.

“Gjithë mbyllja ka qenë thjesht abuziv për të arsye të tjera”, shtoi ish ministri Shehu.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu