Shqiptarët kanë nisur kultivimin e kanabisit në Greqi. Gjatë orëve të fundit janë asgjësuar 3500 rrenjë në zonën e Janinës.

Sipas mediave greke, policia greke ka zbuluar dhe asgjesuar 3 parcela me 3500 rrënjë “cannabis sativa”. Operacioni u zvilua nga njësia e anti-drogës se Selanikut ne zonën e Luros, Janinë.

Per operacionin u kërkua ndihma dhe e oficerëve të policisë së Artës, i cili përfundoi pasditen vonë të së martës.

Medjat raportojnë se u përdorën edhe varka për të lokalizuar parcelat. Në pranga kanë perfunduar 5 shtetas shqiptare dhe një banor i zonës.

Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu