Ditën e sotme 5 pacientë të rinj të shëruar kanë lënë spitalin Infektiv, duke e çuar në 76 numrin e personave të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri.

Lajmi u bë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu, nëpërmjet një postimi në facebook.
“5 pacientë kanë lënë sot spitalin Infektiv. Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19. Deri tani 76 pacientë janë shëruar nga COVID-19“, shkruan Manastirliu.

Numri i të prekurve nga Covid-19 në vend ka shkuar në 277, ndërsa 16 persona kanë humbur jetën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu