Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka kujtuar diten e themelimit te PD-se, partise se pare te pluralizmit shqiptar.

Shehu, si njeri prej themeltareve te Partise Demokratike, nder te tjera thekson, se ”Themelimi i Partise Demokratike nuk ishte thjesht themelimi i nje partie.
Ishte nje ndryshim epoke per Shqiperine e shqiptaret.”

Per me teper ndiqni te plote postimin e tij:

Themelimi i Partise Demokratike nuk ishte thjesht themelimi i nje partie.
Ishte nje ndryshim epoke per Shqiperine e shqiptaret.
Ishte permbysja e diktatures me te eger ne Europe dhe kthimi i vendit drejt Perendimit e Europes, nje mision qe vetem nje force e tille politike e Qendres se Djathte mund ta realizonte.
Dhe sot perseri gjendja dhe problemet madhore, qe kane mberthyer vendin evokojne rolin dhe forcen e PD, si i vetmi realitet qe mund te sjelle ndryshimin e shume desheruar.Fotografia e Tritan ShehuFotografia e Tritan ShehuFotografia e Tritan Shehu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu