Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka bere me dije shqetesimin e nje banori te Tepelenes per Termetin e ”Rilindjes”. Nder te tjera Shehu thekson fjalet e banorit, se “Ne Tepelene, Memaliaj, etj shpetuam nga termeti i natyres, por po na shkaterron Termeti i Rilindjes!”

Per me teper ndiqni te plote postimin e tij:

“Ne Tepelene, Memaliaj, etj shpetuam nga termeti i natyres, por po na shkaterron Termeti i Rilindjes!” Kete me tha sot nje miku im nga Tepelena, kur po bisedonim ne lidhje me Kanabisin, grupet kriminale te perfshira e lidhjet me institucionet, vrasjet e kercenimet prej droges, shkaterrimin ekonomik dhe terrorizimin e fshatareve etj, qe vazhdojne e do te perjetohen gjate aty.
Nderkaq Termeti i asaj Bashkie, nje termet i vertete ky per pasojat shkaterruese mbi ate zone, qe ne baze te ligjit qofte edhe per kanabizimin duhej te ishte i pari te vihej perpara pergjegjesise, vazhdon te godase me “lekundjet” e tij rrenuese e pasojat e tyre.
Ne fakt prej 6 vitesh jo vetem ajo zone eshte nen goditje te tilla, por eshte e gjithe Shqiperia nen nje “termet” te tille me epiqender “Rilindjen”.
Nqs termetet natyrale nuk mund te para shikohen e as te para ndalohen ne lekundjet e tyre, Termetet e Rilindjes e kane nje mekanizem te tille, Levizjen e gjere Popullore per te cuar te Vota e Lire.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu