Deputeti i Partise Demokratike per Qarkun Gjirokaster, Prof. Dr. Tritan Shehu, ka reaguar pas vendimit te DASH per t’a konsideruar si person te padeshirueshem ish Presidentit dhe ish Kryeministrin e Shqiperise, Sali Berisha.

Permes nje reagimi ne fb te shoqeruar edhe me foto, Shehu eshte shprehur se:

”Gjate gjithe periudhes 30 vjecare te demokracise ne vendin tone, merita dhe kontributi i mikut tim Sali Berisha, njeriu dhe udheheqesi me pro amerikan dhe pro perendimor qe kam njohur, kane qene e do te jene thelbesore dhe te padiskutueshme.”

Ja reagimi i plote i Shehut:

Gjate gjithe periudhes 30 vjecare te demokracise ne vendin tone, merita dhe kontributi i mikut tim Sali Berisha, njeriu dhe udheheqesi me pro amerikan dhe pro perendimor qe kam njohur, kane qene e do te jene thelbesore dhe te padiskutueshme.

Ky vizion properendimor i tij na ka qartesuar ne perpjekjet tona per integrim, shoqeri te lire, drejtesi e mireqenie.

Dhe do te jete e vlefshme deri ne arritjen e aspirates sone “e duam Shqiperine si gjithe Europa”….

May be an image of 5 njerëz dhe people standingMay be an image of 2 njerëzMay be an image of 3 njerëzMay be an image of 3 njerëzMay be an image of 3 njerëz dhe people standingMay be an image of 5 njerëz dhe people standing

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu