Ish deputeti i PD-se  per Qarkun Gjirokaster, Tritan Shehu, me ane te nje statusi ne fb shkruan se nje alarm i madh duhet te ngrihet ne vend.

Shehu thekson se prej ditesh Shqiperia shenon nivelet me te larta te infeksioneve me Covid-19 në Europë.

Gjithashtu Shehu shton se pergjegjese per situaten eshte qeveria.

Ja postimi i Shehut:

Alarm, alarm, alarm!

Prej ditesh Shqiperia ne nivet me te larta te infeksioneve Covid ne Europe!

Dhe kjo Qeveri ben te pa diturin, ndersa gjendja vetem perkeqesohet.

Sot Shqiperia regjistroi 876 raste te reja, ose 313 per 1 milion banore.

Greqia regjistron 484 te tilla ose 35 per 1 milion banore.

Italia shenon 11252 ose 180 per 1 milion banore.

Shqiperia, persa zyrtarizohet, shenon 11 humbje jete ose 3,9 per 1 milion banore.

Greqia shenon 17 te tille ose 1,2 per 1 milin banore.

Italia kishte sot 237 humbje jete ose 3,6 per 1 milion banore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu