Ish ministri i shendetesise Tritan Shehu, permes nje shkrimi ne fb ka publikuar dy foto me kurbat e situates se koronavirusit ne Itali.

Me anen e fotove, Shehu tregon ndyshimin drastik te gjendjes se vendit fqinj, ne dy kohe te ndryshme, ne ate te manaxhimit ne menyre ”inteligjente” dhe ate te menyrea se pergjegjshme.

Gjithashtu Shehu ka treguar se situata ne Shqiperi eshte ne ”renie te lire” dhe askush nga qeveria nuk mundet te shikoje ”daljen”.

Ja shkrimi i plote i Shehut:

Po publkoj dy nga Kurbat e Italise te Covid 19 qe disa te kuptojne si jane ato kur gjendja menaxhohet ne menyre “inteligjente” e me pergjegjesi.

Dhe mos te harrojme se ne fillimet e pandemise Italia u godit ne menyren me tragjike, gje qe shume shpejt u rikuperua dhe sot…..

Megjithate per Kryeministrin Conte prokuroria italiane ka hapur nje “ceshtje”.
Dicka ne fund, Italia miratoi 2,9 miliard dhe vetem per pregatitjen e shkollave per tu hapur me 15 Shtator.

Po Qeveria jone cfare ka bere e po ben???
Cdo gje eshte ne “renie e lire” e askush nuk mund te shikoje “daljen” keshtu.

Fotografia e Tritan ShehuFotografia e Tritan Shehu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu