Ish Ministri i Jashtem Tritan Shehu, ka shprehur dhimbjen e thelle dhe indinjaten e tij te pakufijte per aktin terrorist te ndodhir mbremjen e djeshme ne kryeqytetin e Austrise.

Permes nje reagimi ne faqen e tij te fb-se, Shehu shpreh solidaritetin me popullin austriak: ”Te gjithe solidaritetin popullit austriak, institucioneve te ketij vendi demokratik, gjithmone nje mik e mbeshtetje e madhe per Shqiperine e shqiptaret, ne Rajon e kudo ku ndodhen.”

Ja reagimi i Shehut:

Dhimbje e thelle dhe indinjate e pa kufi per aktin terrorist te Vjenes.

Vecanerisht indinjata shtohet e forcohet nga fakti se nje nga autoret eshte me kombesi shqiptare, qe jo vetem nuk e meriton te quhet shqiptar, por dhe as duhet permendur si i tille.

Fatkeqesisht se fundmi veprime te tilla kriminale, antinjerezore, te frymezuara nga ideologji, interesa a grupime, qe vecse me fene nuk kane asgje te perbashket po tentojne perseri te godasin vlerat tona, historine e te ardhmen tone te perbashket, pavaresisht besimit, races, kombesise, gjinise etj.

Te gjithe solidaritetin popullit austriak, institucioneve te ketij vendi demokratik, gjithmone nje mik e mbeshtetje e madhe per Shqiperine e shqiptaret, ne Rajon e kudo ku ndodhen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu