Bisedimet për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian duhet të fillojnë sa më shpejt që të jetë e mundur, sepse çdo vonesë do ta bëjë Ballkanin Perëndimor të prekshëm ndaj ndikimit të jashtëm, tha të hënën kancelari gjerman Olaf Scholz.

“Është e qartë si për Gjermaninë ashtu edhe për Suedinë se BE-ja duhet të vazhdojë me reformat institucionale për ta bërë veten të aftë për zgjerim,” tha Scholz në një konferencë shtypi pas takimit me kryeministren suedeze Magdalena Andersson.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu