Nga Tritan Shehu  ish – minister i Jashtem i Shqiperise

Kryeministri ka dy mundesi: cuarjen ne Hage te “mareveshjes se detit”, ose te miratoje nje “fotokopje” te asaj te vitit 2009.
Krijimi teatral i nje Komisioni, te imponuar nga takimi i tij i “perulur” me Z.Mitsotakis, per mareveshjen nderkufitare me Greqine ne hapesirat detare, nuk e shpeton dot ate nga pergjegjesite per demet qe prodhoi.
Kjo levizje eshte vetem nje “Show” tjeter i Rilindjes, si ajo qe u perdor deri nje vit me pare, kur u mendua se realiteti mund te fshihej mbas sazeve e valleve.
Rilindja mbasi shkaterroi mareveshjen normale midis dy vendeve tona te vitit 2009 per aventurizmin e saj politik si dhe per llogari te forcave te treta te jashteme, mbasi u perpoq te aktroje rolin e te penduarit me tej, sot perballe nje qeverie e kryeministri serioz te Greqise, ne menyre te pashprese kerkon te vazhdoje komedine.
Ashtu sic e kisha thene edhe atehere, perseri dhe ky impostim nuk do nuk do te kete konkretizim, por me nje ndryshim, minstrat e Qeverise se Mitsotakis nuk do te jene pjesemarese ne vallet ministeriale per vete seorizitetin e pergjegjeshmerine e saj.
Ne keto kushte ngel vetem cuarja ne gjykaten e Hages per zgjidhje me mirekuptim e ceshtjes si obsioni me i mire per neve, te qarte qe dhe rezultati prej andej do te jete inferior me ate cfare na dha marreveshja e pare, por se paku do te jete me i miri i mundeshem tashme.
Vecse nqs Rama vendos te dergoje ne Athine nje “Copy Paste” te asaj te 2009-tes!!!

Fotografia e Tritan Shehu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu