Policia e Tepelenes ka kapur nje grup klandestinesh kurde ne afersi te fshatit Luzat.

Kane qene 15 shtetas kurdë te cilet udhetonin me kembe, kur kane rene ne ”rrjeten” e policise lokale .

Mësohet se tre prej tyre kane shfaqur probleme shendetesore dhe jane transportuar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal “Omer Nishani” ne Gjirokaster, ndersa te tjeret jane shoqeruar per ne Komisariatin e Policise se Tepelenes.

Kjo eshte e disajta here qe policia e shtetit kap klandesine kurde ne jug te vendit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu