Nje rast i ri me Covid-19 ne Tepelene.

Nje 39 vjecare B. A. nga fshati Nivicë eshte nisur me urgjence drejt kryeqytetit me autoambulance para pak minutash pasi u konstatua me COVID-19.

Rasti konfirmohet nga NJVKSH Tepelene, ku specifikon se 39 vjecarja kishte ardhur nga Tirana para disa ditesh tek prinderit e saj ne fshatin Nivicë dhe me pas kishte ndjere simptoma te dukshme te peraferta me ato te COVID-19.

Kane qene inspektoret e NJVKSH ata qe kane marre tampon tek 39 vjecarja e cila sapo u konfirmua me kete virus.

Nderkohe NJVKSH sapo ka marre tampone tek prinderit dhe tek kontaktet e 39 vjecares ne fshat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu