Një gazetare, e cila raportoi për shpërthimin e koronavirusit në Wuhan të Kinës, rrezikon 5 vite burg.

Sipas Guardian, Zhang Zhan u arrestua në maj të këtij viti dhe akuzohet për shpërndarje të informacioneve false.

Aktualisht ajo është në një burg në Shangai.

Ish-avokatja akuzohet se ka shkaktuar turbullira me raportimet e saj në median sociale.

Ajo është mes disa gazetarëve që janë arrestuar pasi udhëtuan drejt qytetit Wuhan për të raportuar për epideminë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu