Mbremjen e djeshme eshte zhvilluar nata finale e ‘Kenges Magjike’, me producent Ardit Gjebrean.

ishte pikerisht kengetari i talentuar Alban Ramosaj, ai qe  u shpall fitues i “Kënga Magjike” 2021 me këngën “Thikat e mia”.

Ramosaj ka qëndruar në vendin e parë në në tri fazat e votimit, atë të artistëve për njëri-tjetrin, votimit të jurisë dhe në fund të publikut.

E vetmja këngëtare që u duk sikur do të vendoste pak në rrezik fitoren e Ramosajt ishte Nutsa (kategoria Big International), megjithëse në përfundim të votimit, “Thikat e mia” ruajti diferencën e theksuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu