Nga Petrit Vasili.

Ky i marre qe shkerrmoqi Shqiperine jeton me halucinacionin e liderit boteror. Ky nuk kupton qe e tallin dhe e perçmojne. Ky i mbaruar do flase ne emer te Frances e Gjermanise. Po çfare eshte ky?Ky eshte asgje-ja qe flet

Lidheni kete te marre qe klith, leh e thote se kur ky mbush Shqiperine me kriminele e drogaxhinj kjo vjen se Franca me Gjermanine paskan probleme.

Ky thote: “Në datë 19 dielli do të lind përsëri. Shqipëria nuk ka pse shkon në zgjedhje të parakohshme se Shqipëria nuk i ka lënë mangët asgjë këtij procesi. Nëse zgjedhjet e parakohshme do të zgjidhnin problemin midis Francës dhe Gjermanisë do ta mendoja seriozisht.”

Ka te drejte ky! Nuk ka lene asgje mangut ky, i ka plotesuar vertet te gjitha….

1.Ka bere zgjedhje moniste si Partia e Punes.

2.Ka kthyer Shqiperine ne Kolumbine e Europes me trafikun e papare te droges te mbeshtetur dhe te perdorur nga rilindja dhe qeveria.

3.Ka bere qe qindra mijra shqiptare te detyrohen te largohen dhe Shqiperia te kthehet ne vendin e dyte per azilkerkuesit.

4.Ka kthyer Shqiperine sipas Departamentit Amerikan te Shtetit ne baze operacionale te krimit te organizuar per Ameriken Latine,SHBA,Lindjene Mesme dhe Europen.

5.Ka kthyer Shqiperine ne Lavatrice gjigande te pastrimit te parase.

6.Ka shkaterruar shtetin ligjor dhe e kane lene Shqiperine pa Gjykate Kushtetuese,pa Gjykate te Larte,pa SPAK,pa BKH etj etj.

7.Ka shkaterruar ekonomine me koncesione miliardere korruptive gjer ne palce.

8.Ka realizuar grabitjen me monstruoze te prones publike dhe private nga korrupsioni i qeverise te pare ndonje here.

9.Ka zhvilluar zgjedhje totalisht te paligjshme dhe kriminale duke refuzuar dekretet e presidentit per zgjedhjet,qe jane ligj.

10.Ka perdorur Vetingun per presion ndaj gjyqtareve sic thote edhe raporti i OSBE-ODIHR.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu