Nga Dritan Kaba

Edi Rama shqiptaret te prisnin te hidhje ne gjyq “Bild”, siç ke premtuar, por hodhe Ramushin. Me qe nuk i bene gje akuzat e serbeve, i shkove ne ndihme ti! Ne vend te perkuntoje sot masakren e Reçakut, zgjodhe te mbahesh mend bashke me Vuçiçin dhe Sllobodanin. Ata per masakren dhe mohimin e saj, ti qe e mbylle gojen per te dhe qe hodhe ne gjyq nje komandant luftetar. Ti je shume i peshtire, i ndyre pa asnje moral. Ti je nje vemje, krimb, dhe zvarranik i letyrshem qe te ngjall vetem krupen.
Ti nuk je i çmendur, padia jote eshte ne sherbim te tezes serbe qe shqiptaret nuk merren vesh mes vetes, se nuk kane aftesi qeverisese!
Ke more avokat Baton spiunin?!
Ti je tradhetari me i keq qe kane pare shqiptaret gjate gjithe historiae se tyre. Turpi do te mbuloje per jete, ty edhe ata qe po te pasojne ne kete aventure tradhetaresh!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu