Ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ironizon deputetet zevendesues te Kuvendit te Shqiperise, duke i quajtur si ”pupace” te kryemisnitrit Rama. Nder te tjera Shehu thekson se ”Rama do te vazhdoje t’i keqperdore ata per shkeljet e Kushtetutes, per shkelmimin e shtetit ligjor e demokratik, per deformimin e metejshem te demokracise sone, per vazhdimin e nxjerrjes se metejshme te saj nga “shinat” e rruges europiane.”
Per me teper ndiqni te plote postimin e tij:  Pupacet“ perfitojne perbuzjen edhe te atij qe i krijoi per t’i keqperdorur.
Rama sot ne ate “Kuvend” me fyerjet e renda qe u drejtoi atyre 42 “pupaceve” te peshkuar nga thellesite e listave prej atij vete e vendosur ne ato “karrike”, e rikonfirmoi edhe nje here kete shprehje, qe permban nje te vertete te madhe, mungesen e thelle te respektit ndaj kesaj “specie” dhe prej vete “babait” te tyre.
Megjithate Rama do te vazhdoje t’i keqperdore ata per shkeljet e Kushtetutes, per shkelmimin e shtetit ligjor e demokratik, per deformimin e metejshem te demokracise sone, per vazhdimin e nxjerrjes se metejshme te saj nga “shinat” e rruges europiane.
Dhe ata megjithese u fyen kaq rende e publikisht do te vazhdojne t’i sherbejne atij ne kete rrugetim te perbashket te pa shprese me koke te ulur, ndoshta dhe me nje buzeqeshje per bere te besohet se ato cfare ai u tha sot ishin vetem nje “perkedhelje”.
Tashme fati i perbashket i Rames me 42 “pupacet” e tij eshte i shenuar per tu bere realitet shume shpejt nepermes votes se lire te shqiptareve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu