Pas vendimit negativ nga BE për çeljen e negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, reagimet politike kanë qenë të shumta që prej ditës së premte.

Lajmi është publikuar dhe komentuar gjerësisht nëpër mediat shqiptare por edhe ato të huajat, duke pasqyruar situatën dhe arsyet e dhëna nga vendet skeptike për mos-çeljen e negociatave.

Sakaq, PD ka bërë një kolazh të disa prej lajmeve dhe titujve të botuara në disa media vendase dhe të huaja, ndërsa e ka shoqëruar me mbishkrimin se kryeministri Edi Rama ka dështuar.

Përmes kësaj videoje, PD ka kërkuar largimin e Edi Ramës nga qeveria, pasi nuk arriti të siguronte një përgjigje pozitive, akuza të cilat PD  i ka bërë edhe më herët duke fajësuar drejtpërdrejtë qeverinë për këtë vendim të BE, për mosplotësimin e kushteve të vëna prej

Rama Dështoi! Rama Ik!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Sonntag, 20. Oktober 2019

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu