Pas kakofonisë së Lulzim Bashës mbi ndërhyrjen në protestën e 8 janarit, analisti Ylli Dylgjeri i ka drejtuar një letër publike Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nano.

Në një postim në Facebook, Dylgjeri i ka kërkuar Nanos të publikojë emailin që i është dërguar nga Lulzim Basha më të tijët për ndërhyrje të policisë gjatë mbajtjes së protestave.

Kërkesë publike

Zotit Gledis Nano,

Drejtor i Përgjithshem i Policisë së SHTETIT!

Tiranë, 10.1.2022

Ju lutem, pasi lexuam, dëgjuam, komentuam, në media se nga Ish Kryetari i PD Lulzim Basha deri te deputeti Salianji kanë përgënjeshtruar Njoftimin Tuaj zyrtar “se më është kërkuar ndërhyrja dhe Unë ja kam kërkuar përmes emailit ndërhyrjen forcës policore,”

ju lutem,

ju lind e drejta ta rivertetoni atë, duke botuar e-maili e dërguar prej Tyre në adresën Tuaj.

Pas këtij sqarimi, bie çdo aludim për forcën e respektuar që Ju drejtoni.

Me respekt,

Ish Sekretari i Përgjithshëm i MR

Ylli Dylgjeri

Gjithashtu Dylgjeri shkruan se deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka përgënjeshtruar lajmin se i ka dërguar një mesazh në telefon, drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nanos për ndihmë gjatë protestës së 8 janarit në oborrin e PD-së. Pas publikimit të lajmit në media, Salianji në një reagim në Dosja.al pretendon se nuk ka dërguar asnjë mesazh kryepolicit Nano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu