Nga Dritan Demiraj

Te nderuar miq!

Diten e djeshme disa nga drejtuesit kryesore te komunitetit shqiptaro-amerikan ne Michigan së bashku me disa drejtues te larte te kryesise se Konfederates Panshqiptare “Vatra” nga New Yorku moren pjese ne nje dreke te ngushte me ambasadorin Richard Grenell.

Kjo dreke u organizua me mbeshtetjen financiare te mikut tim z. Alfons Grishaj, Avokatit Josef Dedvukaj, biznesmenit Mondi Rakaj, Valentin Lumaj dhe me pjesmarrjen aktive te kater drejtuesve kryesore te komunitetit fetar ne Michigan, Imamit Shuajp Gerguri, Dom Fred Kalaj, Dom Ndue Gjergji dhe te Baba Elidon Pashait, por gjithashtu kishte dhe organizatore te tjere te nderuar nga komuniteti shqiptar.

Tema kryesore e ketij takimi ishte prosperiteti dhe e ardhmja e Ballkanit Perendimor, mbeshtetja intensive financiare e Kosoves dhe e rajonit dhe normalizimi i maredhenieve midis vendeve.

Une ngrita shqetesimet e shumta te opozites, bashkeqytetareve, largimin ne mase te rinise, korrupsionin, keq qeverisjen ne Shqiperi, mungesen e demokracise, vjedhjen e zgjedhjeve, kultivimin e droges dhe trafiqeve nen mbeshtetjen e qeverise, krijimin e nje qeverisje bashke me krimin e organizuar, etj dhe kerkova mbeshtetje me te madhe per opoziten. Padyshim qe moren garancine se ne te ardhmen vemendja amerikane do te jete edhe me e madhe.

D.D. Detroit.

Fotografia e Dritan DemirajFotografia e Dritan Demiraj

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu