Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka nisur ditën me një mesazh të fortë drejtuar qytetarëve.

Pas përballjeve të shumta me maxhorancën akuzave dhe kundërakuzave për zgjedhjet e kaluara dhe mesazheve për zgjedhjet e 25 prillit, Kreu i Shtetit tregohet i prerë teksa shkruan se kush fiton me poshtërsi nuk qeveri dot me drejtësi.

Më herët kreu i shtetit kishte bërë thirrje që: “Të shembim tiraninë dhe frikën. Në demokraci duhet të luftosh çdo ditë për liritë dhe të drejtat!”.

“Kush FITON me POSHTËRSI, nuk QEVERIS dot me DREJTËSI!”, është mesazhi i Metës duke theksuar fjalët kyçe të kësaj sentence.

Meta Fb

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu