Policia nderhyn serish ne Lazarat duke zbuluar sasi kanabisi.

Aksioni eshte mbajtur sekret per shkak te hetimit te metejshem nderkohe qe Jugulajm.net meson se sasia e kanabisit te kapur ne banesen e J.Gj. ka qene e konsiderueshme. Ne fakt kane qene informacione te mberritura fshehtesisht ne Polici, nga terreni ku identifikohej banesa e lazaratasit si objekt i kultivimit te kanmabisit.

Kaq ka mjaftuar qe uniformat blu te zbresin ne terren dhe te zbulojne sasine e kanabisit kultivuar ne nje pjese te padukshme te oborrit te baneses. Menjehere lazaratasi eshte shoqeruar per ne ambjentet e Policise se Gjirokastres nga ku dhe eshte marre ne pyetje ku me vone mesohet se eshte lene i lire. Materialet ndaj tij i jane percjelle organit te akuzes per veprime te metejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu