Operacion i policisë greke në Prevezë.

Arrestohet një burrë dhe një grua, të dy shqiptarë, të cilët dyshohen si janë bashkëpunëtorë të tre grabitësve që dje shkëmbyen zjarr me policinë greke në Korinth.

Çifti shqiptar dyshohet se merrte makina me qira për llogari të tre grabitësve.

Sipas asaj që shkruajnë  mediat greke, dyshohet se grupi i grabitësve është i përfshirë në disa grabitje, përfshi këtu bankën e Pargës dhe kohët e fundit fshiheshin në Shqipëri.

Në orët në vijim pritet deklarate zyrtare e policisë greke.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu